Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prof. Karski: Donald Tusk jest osobą, której w UE nie powierza się żadnych merytorycznych zadań

PR 12:18 20 maja 2019
Telewizja Republika
Europoseł PiS prof. Karol Karski był dziś gościem radiowej „Trójki”. - Nic pozytywnego za sprawą Donalda Tuska nie zaistniało - ocenił w "Salonie politycznym Trójki" europoseł.

Prof. Karol Karski skomentował udział szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska w sobotnim marszu Koalicji Europejskiej. Tusk wygłosił przemówienie do uczestników. 

- Kodeks pracowników instytucji unijnych przewiduje, że takie zaangażowanie polityczne nie powinno mieć miejsca - powiedział w radiowej Trójce Karol Karski.

- Mamy tu do czynienia ze złamaniem reguł - dodał europoseł, wskazując, że Donald Tusk może ponieść konsekwencje finansowe. 

Europoseł zapytany, w jakim stopniu obecność na marszu szefa Rady Europejskiej wzmacnia przed wyborami Koalicję Europejską,  stwierdził, że Donald Tusk "jest osobą, która w UE, w instytucjach unijnych nie jest najlepiej odbierana".

- Jest osobą, która skonfliktowała się z Jeanem-Claude’em Junckerem, jest osobą, której nie powierza się żadnych merytorycznych zadań po jednorazowej próbie powierzenia mu misji rozmów z Cameronem, które miały zapobiec przeprowadzeniu referendum brexitowego - powiedział gość Trójki.

- Jeśli dokonamy obiektywnego oglądu jego dorobku, to widzimy, że nic pozytywnego za sprawą Donalda Tuska nie zaistniało - ocenił.

Wskazał, że dla dużej części Polaków Tusk jest osobą, która "groziła Polsce sankcjami wtedy, kiedy chodziło o przymuszanie Polski do przyjmowania migrantów".

 

 

Czytaj także:

Takiego spotu ze świecą szukać! Prof. Karol Karski w "rycerskiej" odsłonie. [WIDEO]

Prof. Karski: Kozlovska była przyjmowana w Bundestagu, fotografowała się z Timmermansem... To towarzystwo się do niej garnęło

 

Źródło: Polskie Radio

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze