Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prof. Jan Szyszko: Działania w Puszczy Białowieskiej są w pełni zgodne przepisami Unii Europejskiej

kos 15:33 21 listopada 2017
Fot. Gazeta Polska
– Polska, jak wcześniej, zastosuje się do postanowienia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej ws. Puszczy Białowieskiej - powiedział prof. Jan Szyszko, minister środowiska, odnosząc się do postanowienia TSUE z 20 listopada 2017 r.

Prof. Jan Szyszko podkreślił, że unijny Trybunał Sprawiedliwości wczorajszym postanowieniem nie nałożył kar finansowych na Polskę.

–Nie grożą nam żadne kary, ponieważ nigdy nie naruszaliśmy przepisów unijnych i nie mamy takich zamiarów – dodał.
Minister środowiska prof. Jan Szyszko pokreślił, że Polska jako członek Unii Europejskiej, respektuje prawo europejskie.

– Działania w Puszczy Białowieskiej są w pełni zgodne przepisami Unii Europejskiej, w tym z dyrektywami siedliskową i ptasią. Naszym celem jest jedynie dobro przyrody i bezpieczeństwo ludzi –– zaznaczył minister.
Minister Szyszko poinformował również, że zgodnie postanowieniem unijnego Trybunału, strona polska przedstawi Komisji Europejskiej w ciągu 15 dni informacje na temat działań w Puszczy Białowieskiej, które mają zapewnić bezpieczeństwo publiczne.

Główna rozprawa dotycząca skargi Komisji Europejskiej przeciwko Polsce ws. Puszczy Białowieskiej zaplanowana jest 12 grudnia br.

Polska część Puszczy Białowieskiej to ok. 60 000 ha. Tylko 17% Puszczy zajmuje Białowieski Park Narodowy. 28% stanowią natomiast rezerwaty oraz tzw. obszary referencyjne. Na żadnym z tych terenów nie usuwa się drzew zaatakowanych przez kornika.

 

Źródło: mos.gov.p

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze