Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prof. Gliński: To będą najważniejsze wybory od 1989 roku

dmc 8:20 12 października 2015
prof. Piotr GlińskiTELEWIZJA REPUBLIKA
– To, czego brakuje w polityce, to myśl Arystotelesa, w której wykuwa się dobro publiczne – powiedział w programie "Prosto w Oczy" prof. Piotr Gliński.

Kandydat z list PiS do Sejmu oświadczył, że w przyszłym parlamencie są duże szanse na samodzielną większość dla partii Jarosława Kaczyńskiego, ale nie będzie to łatwe. – Dlatego musimy dalej ciężko pracować i starać się nie uprawiać polityki plastikowej i manipulacyjnej – powiedział.

Prof. Gliński nie chciał rozmawiać o personaliach. – Nie wiadomo, jaki będzie kształt przyszłego rządu. Najważniejsze jest to, żeby przekonać Polaków, aby 25 października podjęli racjonalny wybór – tłumaczył. 

Jego zdaniem powyborczy scenariusz, w którym tworzy się koalicja "wszyscy przeciwko PiS" jest bardzo realny. – To naprawdę bardzo istotny bój. Moim zdaniem to są najważniejsze wybory od 1989 r., bo nie możemy dalej pozwalać na to, co się dzieję w naszym kraju – oświadczył.

Gliński podkreślił, że jeśli po wyborach nie zajdą żadne realny zmiany, to kryzysy, które dotykają Polskę będą się pogłębiać. – Jeżeli dalej będzie rządził ten postkomunistyczny układ, to niektóre problemy, z którymi borykamy się dzisiaj będą trudne do rozwiązania – dodał.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze