Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prof. Gliński: Polityka rządu wobec górnictwa jest bezczelna

dmc 21:18 5 października 2015
prof. Piotr GlińskiTELEWIZJA REPUBLIKA
W sprawie górnictwa Platforma Obywatelska nie zrobiła nic i natychmiast powinna podać się do dymisji – oświadczył w TV Republika prof. Piotr Gliński.

– To wy, PO, jesteście odpowiedzialni za ten skandal w górnictwie i natychmiast powinniście podać się do dymisji. Może pan nie wie, ale w Polsce od 8 lat rządzi koalicja PO-PSL – powiedział, zwracając się do Marcina Święcickiego (PO), prof. Gliński. 

– PiS nie ma konkretnego rozwiązania. Do sytuacji w górnictwie doprowadził m.in. spadek cen surowców. Zgadzam się, że trzeba było zastosować wariant prywatyzacyjny, choć związki zawodowe były temu przeciwne – odparł Święcicki. – Czyli tylko prywatne kopalnie rozwiążą tę kwestię, tak? – dopytywał prof. Gliński.  

– Zgodzimy się, co do tego, że polskie górnictwo potrzebuje innowacji i nowych technologii. Wy tego nie zrobiliście – dodał. – Polsce potrzebne są cła, które będą broniły polskiego węgla i rodzimej produkcji – powiedział prof. Gliński.

– Tam, gdzie węgiel jest rzeczywiście efektywny należy go utrzymywać. Jest koncepcja, żeby spółki energetyczne przejęły część kopalń i dokonały pewnych restrukturyzacji. Być może, będzie trzeba pracować może w soboty i niedziele - powiedział Święcicki. – W soboty i do 67 roku życia – odparł prof. Gliński. 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze