Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prof. Gliński: Jesteśmy oczywiście gotowi wspomóc Francję przy odbudowie katedry Notre Dame

AS 10:16 16 kwietnia 2019
GOV.PL
– Jeżeli władze Francji podejdą do odbudowy Notre Dame odpowiednio poważnie, to francuska tożsamość na tym zyska. Jesteśmy oczywiście gotowi wspomóc Francję przy odbudowie - zapowiedział w TVP Info wicepremier, minister kultury Piotr Gliński.

Minister Gliński został zapytany w TVP Info o swoją reakcje, gdy dowiedział się o pożarze katedry Notre Dame – Szok, oczywiście, bo to jest coś, co trudno sobie wyobrazić. To płonęła kultura europejska, serce kultury Francji, ale też kultury Europy, kultury świata -  powiedział.

- W takich momentach nachodzi refleksja, jak ten świat jest kruchy, jak to, co wydawałoby się, że jest zbudowane z kamienia, potrafi tak łatwo płonąć - dodał profesor. 

Pytany o odbudowę katedry powiedział - Świat współczesny nie takie wyzwania podejmował, więc trzeba spojrzeć na to w duchu integracji pozytywnej, że z każdej klęski, z każdego nieszczęścia możemy budować jakąś nadzieję - przede wszystkim na tym, co człowiek potrafi. Jeżeli władze Francji podejdą do tego odpowiednio poważnie - a myślę, że tak - to dobrze, to dobrze będzie także dla francuskiej tożsamości. 

- Jesteśmy oczywiście gotowi wspomóc Francję przy odbudowie. Polska dysponuje wspaniałymi fachowcami w dziedzinie konserwacji zabytków - dodał wicepremier. 

 

Źródło: TVP INFO

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze