Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prof. A. Dudek: Jarosław Kaczyński powinien pożegnać Zbigniewa Ziobrę, jako polityka nielojalnego

D.Z. 19:58 24 września 2020
Jarosław Kaczyński i Zbigniew Ziobro.TV Reupublika
Gościem Ryszarda Gromadzkiego w programie "W Punkt" był dziś prof. Antoni Dudek, historyk i politolog z UKSW. Tematem rozmowy były zmiany w sejmie oraz pozycje Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry w rządzie.

- Jarosław Kaczyński będzie pełnił tę samą funkcję co do tej pory, tylko że na stanowisku wicepremiera. Nie zgodził się na przyjęcie funkcji szefa rządu, nim zostaje Morawiecki, w którym chyba Kaczyński widzi swojego następcę. 

- Kaczyński powinien pożegnać Ziobrę, jako polityka nielojalnego. Poza tym po pięciu latach rządów Ziobry sądy nie działają lepiej, to jest brutalna prawda. Jak on chce przełamać obstrukcje w sądach? Niech się zajmie sądami, bo one wciąż złe działają. [...] Ziobro ignorował polecenia Kaczyńskiego, zobaczymy czy dalej nie będzie ich słuchał. Jak nie będzie, to szykuje się usuniecie Ziobry i rząd mniejszościowy. [...] Po wyborach prezydenckich Ziobro zaproponował, żeby Solidarna Polska połączyła się z PiS, ale Kaczyński odrzucił tę propozycję. Ewidentnie Kaczyński nie chce mieć ponownie w PiSie Ziobry, widocznie jego doświadczenia współpracy z nim były złe.

- Gowin ma wszystko wynegocjowane z Kaczyńskim. Stracił on kilku posłów po majowym kryzysie, którzy przeszli do PiSu, i w sumie Gowin jest spacyfikowany, ale Ziobro nie, i dopiero nastąpi jego czołowe zderzenie — już nie z Morawieckim — z prezesem Kaczyńskim, w roli wicepremiera. [...] Gdyby Ziobro został wyrzucony ze Zjednoczonej Prawicy, to najbliżej mu będzie do Konfederacji, ale tam wcale nie będzie on chętnie witany, bo pojawiłby się tam w roli kogo? Konfederacja ma i tak wielu kandydatów na lidera, a Ziobro chciałby być przywódcą partii, swojej partii.

Źródło: TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze