Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Problem we Francji? Ależ skąd! PE odrzucił wniosek ws. debaty o praworządności

M.N. 19:33 13 stycznia 2020
/ twitter.com
Parlament Europejski w Strasburgu odrzucił wniosek Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, grupy do której należy Prawo i Sprawiedliwość, w sprawie przeprowadzenia debaty na temat praworządności we Francji. Wniosek w tej sprawie w imieniu EKR złożyła europosłanka PiS Beata Kempa.

– W związku z użyciem siły wobec bezbronnych prawników i adwokatów w budynku sądu w Paryżu i wcześniejszymi brutalnymi pacyfikacjami protestujących ludzi, tzw. żółtych kamizelek, w imieniu grupy EKR wnioskuję o debatę wraz z podjęciem rezolucji na temat stanu praworządności we Francji – powiedziała Kempa na początku sesji PE w Strasburgu. 

Europosłanka PiS zawnioskowała też o głosowanie imienne. Szef PE David Sassoli zarządził jednak głosowanie przez podniesienie ręki, a następnie ogłosił, że wniosek został odrzucony. 

Beata Kempa wraz z europosłem PiS Patrykiem Jakim napisali też w tej sprawie list otwarty do przewodniczącego PE i sekretarz Very Jourovej. Politycy podkreślili w nim, że w sposób oczywisty rząd francuski używając siły wobec własnych obywateli i prawników łamie zasady, do których odwołuje się Traktat o Unii Europejskiej i Traktat Ustanawiający Wspólnotę Europejską, sporządzony w Lizbonie.

Źródło: IAR, media

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze