Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Problem aborcji „kością niezgody” w Koalicji Obywatelskiej. Czy znajdą porozumienie?

IO 16:42 14 lutego 2021
Fot. PAP/Rafał Guz
Poruszanie kwestii aborcji służy jedynie podziałowi opozycji - powiedział w niedzielę poseł Koalicji Obywatelskiej Paweł Zalewski.

Zalewski jest jednym z polityków Platformy, którzy opowiadają się za utrzymaniem dotychczasowego stanowiska partii w sprawie aborcji, czyli obroną tzw. kompromisu z 1993 roku. Dopuszcza on przerywanie ciąży w trzech przypadkach - gdy ciąża zagraża życiu lub zdrowiu kobiety, gdy powstała w wyniku czynu zabronionego (np. gwałtu lub kazirodztwa), albo w razie ciężkich i nieodwracalnych wad płodu. Ostatnią zakwestionował Trybunał Konstytucyjny. 

- Uważamy, że rozwiązania zawarte we wspomnianej ustawie dobrze służyły z jednej strony bezpieczeństwu i zdrowiu kobiety, z drugiej strony - ochronie życia - wskazał Zalewski.

Zapewnił także, że szanuje stanowisko koleżanek z KO, które chcą większej niezależności w temacie aborcji niż kompromis 1993. 

- Platforma jest partią, w której wypowiadamy się i dyskutujemy swobodnie, dlatego nie dziwi mnie, że są również takie głosy. Jednak swoje argumenty na ten temat już przedstawiłem - dodał poseł.

 

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze