Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Próba rakietowa w Korei Północnej

A.N 12:37 31 października 2019
pixabay
Kolegium szefów sztabów armii Korei Płd poinformowało, że w czwartek dwa niezidentyfikowane pociski zostały wystrzelone w kierunku Morza Japońskiego.

– Korea Płn. wystrzeliła w czwartek po południu czasu miejscowego dwa niezidentyfikowane pociski w stronę Morza Japońskiego; południowokoreańskie wojsko jest w stanie gotowości i obserwuje sytuację – przekazało kolegium szefów sztabów armii Korei Płd.

Według komunikatu kolegium pociski wystrzelono z prowincji Pjongan Południowy w środkowo-zachodniej części Korei Płn. 

– Nasze wojsko obserwuje sytuację na wypadek kolejnych wystrzałów i pozostaje w stanie gotowości – brzmi komunikat, przekazany przez agencję prasową Yonhap. Szczegóły dotyczące rodzaju pocisków ani pokonanego przez nie dystansu nie są obecnie znane. 

Agencja informacyjna Kyodo podała za japońskim ministerstwem obrony, że z Korei Północnej wystrzelono obiekt przypominający rakietę balistyczną, który prawdopodobnie nie dosięgnął terytorium Japonii ani jej wód terytorialnych. 

Według japońskiej straży przybrzeżnej pociski przypominające rakiety spadły do wody poza wyłączną strefą ekonomiczną Japonii, czyli pasem o szerokości 200 mil morskich (370 km) wokół terytorium tego kraju.

Obecnie trwa zastój w negocjacjach nuklearnych pomiędzy Koreą Płn. a USA i narastających napięć w relacjach Pjongjangu z Seulem. Północnokoreański przywódca Kim Dzong Un wyznaczył władzom USA termin do końca roku na zmianę ich stanowiska w tych rokowaniach, a urzędnicy w Pjongjangu ostrzegali Waszyngton, że zignorowanie tego terminu byłoby błędem. 

Korea Płn. oskarża USA o prowadzenie względem niej „wrogiej polityki” i potępia wspólne amerykańsko-południowokoreańskie manewry wojskowe. Pjongjang utrzymuje również, że jego zbrojenia są konieczne, by bronić się przed nowym uzbrojeniem, jakie Korea Płd. kupiła od USA. 

Była to 12. próba pocisków przeprowadzona przez Koreę Płn. w tym roku. Oststnia miała miejsce na początku października. Stany Zjednoczone wzywały Koreę Płn. do zaprzestania prowokacji.

Źródło: media

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze