Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent zwróci się do Senatu o dodatkowe referendum. Ma się odbyć 25 października

mk 20:09 20 sierpnia 2015
telewizja republika
Prezydent Andrzej Duda w orędziu zapowiedział wniosek do Senatu o zarządzenie referendum ws. sześciolatków, wieku emerytalnego i Lasów Państwowych. Referendum miałoby się odbyć 25 października w dniu wyborów parlamentarnych.

– Kilka dni temu spotkałem się z inicjatorami referendum. Reprezentują oni 6 mln obywateli podpisanymi pod wnioskami o referenda w takich sprawach jak ustalenie wieku emerytalnego, posyłania sześciolatków do szkół oraz prywatyzacji Lasów Państwowych – rozpoczął swoje orędzie prezydent.

 

– Obowiązek posyłania 6-latków wywołał liczne kontrowersje. Zmiany w systemie edukacji powinny brać pod uwagę opinie rodziców, a one muszą być wysłuchane – wyjaśniał Andrzej Duda.

 

Według prezydenta podwyższenie wieku emerytalnego zmieniło życie wielu Polaków. – Dlatego należy umożliwić obywatelom wypowiedzenie się także w tej sprawie – podkreślał.

 

– Lasy Państwowe to jedne z ostatnich niesprywatyzowanych instytucji w Polsce. Służą one zrównoważonemu rozwojowi i powinny pozostać w rękach państwa – mówił Duda.

 

– Biorąc pod uwagę, że taka jest wola milionów Polaków, zwrócę się do Senatu, by poddać te kwestie pod głosowanie w referendum w dniu wyborów parlamentarnych 25 października – zapowiedział prezydent Andrzej Duda.

 

Andrzej Duda stwierdził też, że zaplanowane na 6 września referendum się odbędzie. – Zdecydowałem uszanować wolę mojego poprzednika, popartą decyzją Senatu, i nie odwoływać referendum zarządzonego na 6 września, nie ingerować w tamtą decyzję – mówił.

– To naród jest najwyższym suwerenem.Głos Polaków musi być wysłuchany – skwitował prezydent Duda.

Źródło: telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze