Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent z honorami przyjęty w West Point

kos 16:56 21 września 2017
prezydent.pl
Trzeci dzień wizyty w USA Prezydent Andrzej Duda rozpoczął od wizyty w Akademii Wojskowej West Point i spotkanie z jej rektorem gen. broni Robertem L. Caslenem. Prezydent wygłosi również wykład dla kadetów Akademii.

Ceremonia uroczystego powitania Prezydenta RP przez gen. broni Roberta L. Caslena, Rektora Akademii Wojskowej West Point
Ceremonia powitania odbyła się na dziedzińcu Taylor Hall. Orkiestra kadetów odegrała hymny Rzeczpospolitej Polskiej i USA.Prezydent wygłosi tego dnia wykład dla kadetów na temat historii, a także obecnego stanu relacji polsko-amerykańskich, a wcześniej złoży wieniec pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki.

Szef Gabinetu Prezydenta Krzysztof Szczerski zaznaczył, że będzie to pierwszy wykład polskiego prezydenta w West Point. Szczerski poinformował, że wykład będzie dotyczył "wspólnej historii polsko-amerykańskiej, opartej o biografię Kościuszki, ale także współczesnych wyzwań bezpieczeństwa międzynarodowego i konieczności utrzymania współpracy polsko-amerykańskiej w zakresie bezpieczeństwa globalnego".

West Point to amerykańska uczelnia wojskowa mieszcząca się w byłym forcie wojsk lądowych USA. Akademia jest położona w mieście West Point nad rzeką Hudson, kilkadziesiąt kilometrów na północ od Nowego Jorku. Jest to najstarsza instalacja wojskowa w Stanach Zjednoczonych o powierzchni ok. 65 km kwadratowych. Miejsce na konstrukcję fortu wybrał Georg Washington, a fortyfikacje zaprojektował Tadeusz Kościuszko.

Źródło: prezydent.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze