Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent: wystąpienie szefa MSZ pokazało, że polska polityka zagraniczna ma swoją ciągłość

PR 12:49 14 marca 2019
Jakub Szymczuk/KPRP
Prezydent Andrzej Duda wysłuchał w Sejmie z posłami, przedstawionej przez Ministra Spraw Zagranicznych Jacka Czaputowicza informacji o zadaniach polskiej polityki zagranicznej w 2019 roku. - Wystąpienie szefa MSZ pokazało, że polska polityka zagraniczna ma swoją ciągłość - powiedział Prezydent później dziennikarzom.

Zdaniem Andrzeja Dudy expose ministra było ciekawe.

- Mieliśmy możliwość zobaczenia szerszego spektrum polityki – mówił.

Jak dodał, wystąpienie Jacka Czaputowicza pokazuje, że polityka zagraniczna jest realizowana w sposób zaplanowany od dawna i ma swoją ciągłość.

Prezydent wspomniał o przełomowych decyzjach szczytu NATO w Warszawie z 2016r., wskazując, że jednostki NATO, w tym w szczególności wojska amerykańskie, zaczęły stacjonować w Polsce. Zaznaczył, że także Polska w ramiach misji sojuszniczych jest obecna w różnych miejscach na świecie, np. w Afganistanie, gdzie zwiększana jest liczba polskich żołnierzy.

– Jesteśmy też jednym z niewielu – niestety - państw NATO, które realizują zobowiązanie wydatkowania co najmniej 2 proc. PKB na cele obronne, co stawia nas w jakimś sensie w NATO w uprzywilejowanej pozycji – mówił.

Prezydent przypomniał także, o palących potrzebach wojska.

- Powinniśmy czynić wszystko, aby odejść od poradzieckiego sprzętu i żeby nasze wojsko służyło i miało do wykorzystania na cele naszej obrony wyłącznie takie wyposażenie, które jest wyposażeniem armii państw NATO, które jest nowoczesne, odpowiadające wymogom współczesnego pola walki – dodał.

 

Źródło: prezydent.pl

Wczytuję ocenę...


OTWARTYM TEKSTEM (ODC.210) - JAROSŁAW PAPIS - PRZYJAŹŃ POLSKO-ŻYDOWSKA JEST MOŻLIWA, ALE ...
Wczytuję komentarze...
Najnowsze