Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent wspomina śp. Marię Kaczyńską. „Po ludzku niezwykle ją lubiłem”

M.N. 18:53 27 lutego 2020
Maria Kaczyńska niezwykle szanowała drugiego człowieka, uczyła wszystkich wokół siebie, także i nas, wtedy jeszcze młodych ministrów swojego męża, że do każdego człowieka trzeba się odnosić z szacunkiem. Była wspaniałą pierwszą damą, którą niezwykle ceniłem i którą po ludzku niezwykle lubiłem – w tych słowach prezydent Andrzej Duda wspominał w Rabce-Zdroju Marię Kaczyńską. Chwilę wcześniej w czwartek odsłonił tam tablice upamiętniającą pierwszą damę.

Jak mówił Andrzej Duda, Maria Kaczyńska „nie podnosiła głosu, niezwykle kochała swojego męża, troszczyła się o córkę, wnuczki”. 

– Po ludzku niezwykle ją lubiłem, także za jej bezpośredniość, prostolinijność, za to, jakim była człowiekiem. Chciałoby się, żeby wszyscy w Polsce byli ludźmi tak szlachetnymi, jak była pani prezydentowa Maria Kaczyńska – powiedział. 

Prezydent podziękował za upamiętnienie Marii Kaczyńskiej.  

– Bardzo dziękuję, że Rabka pamięta o swojej wspaniałej mieszkance, o dziewczynie, o kobiecie, która tutaj spędziła ważną część swojego życia, swój czas dorastania, swój czas szkoły podstawowej i w liceum. Tutaj zdała maturę, potem pojechała na studia na Wybrzeże, ale ten bardzo ważny czas życia, młodego życia, kiedy człowiek dorasta, kiedy człowiek dojrzewa, kiedy kształtuje się charakter - spędziła właśnie tutaj, w Rabce-Zdroju wśród tatrzańskich górali – podkreślił Duda w czasie uroczystości. 

Prezydent zaznaczył, że Maria Kaczyńska jako pierwsza dama „służyła człowiekowi, służyła dzieciom i potrzebującym”. – Nigdy nie zostawiała człowieka w potrzebie – dodał. 

Jednym z wydarzeń towarzyszących był memoriał narciarski imienia Marii Kaczyńskiej, który zorganizowano na stoku narciarskim w Spytkowicach. W zawodach wzięło udział ponad stu uczestników.

Źródło: PAP, tvp.info

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ PYTA WPROST: CO Z TYMI WYBORAMI I DLACZEGO POLSKI INTERNET STAŁ SIĘ ŚCIEKIEM?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze