Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent: współpraca Polski i Litwy przebiega dobrze i się intensyfikuje

M.N. 16:16 21 lutego 2019
Twitter/ @prezydentpl
Współpraca między Polską a Litwą przebiega dobrze i się intensyfikuje; wspólne projekty wzmacniają nasze relacje w znaczeniu międzyludzkim, bezpieczeństwa oraz współpracy energetycznej - powiedział w czwartek prezydent Andrzej Duda po spotkaniu z prezydent Dalią Grybauskaite.

Prezydent zwrócił uwagę podczas wspólnej konferencji prasowej z prezydent Litwy, że w 2019 roku przypada wiele ważnych dla Polski i Litwy rocznic. "To ważny rok; z jednej strony 450 rocznica Unii Lubelskiej, ale z drugiej strony mamy 15 rocznicę wstąpienia Litwy do NATO, 20 rocznicę wstąpienia Polski do NATO" - zauważył.

 

"Cieszę się, że współpraca między Polską a Litwą w takim symbolicznym okresie przebiega tak dobrze i się intensyfikuje" - oświadczył Andrzej Duda. Prezydent wymienił też niektóre projekty realizowane przez oba kraje, takie jak Via Baltica, Rail Baltica czy Via Carpatia.

 

Zaznaczył, że inwestycje te mają nie tylko znaczenie dla relacji polsko-litewskich, ale też przyczyniają się do pogłębiania współpracy w regionie Trójmorza. "Wzmacniają także nasze relacje w znaczenie między społecznym, międzyludzkim, ale też w zakresie bezpieczeństwa i w tym kontekście mówiliśmy także o współpracy energetycznej, (...) o synchronizacji systemów w zakresie energii elektrycznej" - dodał prezydent.

Źródło: Telewizja Republika, IAR, media

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze