Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent: Wrak Tu-154M to polska własność, która już dawno powinna zostać zwrócona

M.N. 20:20 19 maja 2018
Wikimedia Commons
Zarówno wrak rozbitego pod Smoleńskiej Tu-154M, jak i czarne skrzynki samolotu to polska własność, która już dawno powinna być nam zwrócona - powiedział w sobotę prezydent Andrzej Duda.

Duda nawiązał w rozmowie z Telewizją Trwam do swojego czwartkowego wystąpienia podczas debaty w nowojorskiej siedzibie ONZ.

Prezydent powiedział wówczas, że prawo musi być "siłą wspierającą" dla szukających sprawiedliwości, m.in. w sprawach rekompensat za straty historyczne czy "współczesnych śledztw, na przykład dotyczących katastrof lotniczych, takich jak pełne wyjaśnienie przyczyn katastrofy polskiego samolotu w Smoleńsku, gdzie zginęli prezydent Polski Lech Kaczyński, jego żona i wszyscy członkowie polskiej delegacji".

– Ja nie mam żadnych wątpliwości, że w istocie to, że my nie otrzymujemy z Rosji wraku samolotu, (...) to jest po prostu bezprawie. Stąd, jeżeli już mówimy o przestrzeganiu prawa, jeżeli mówimy o roli prawa w tych relacjach międzynarodowych, to dlaczego mielibyśmy nie mówić o tym, kiedy mamy do czynienia z ewidentnym naruszeniem? - pytał Duda.

Zaznaczył jednocześnie, że zarówno wrak samolotu TU-154M, jak i czarne skrzynki to jest polska własność, która dawno powinna być nam zwrócona, a jest przetrzymywana w Rosji przez władze.

Źródło: Telewizja Trwam

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze