Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent: Wierzę, że będziemy w stanie doprowadzić poziom życia w Polsce na średni poziom zachodnioeuropejski

AS 19:00 12 lipca 2019
Jakub Szymczuk @KPRP
– Zachęcam do sadzenia drzew. Las to nie tylko miejsce do wypoczynku, to także kwestia naszego zdrowia i zachowania walorów przyrodniczych dla przyszłych pokoleń – mówił Prezydent RP podczas spotkania z mieszkańcami Szczecinka. Przypomniał, że wiosną tego roku w lasach nadleśnictwa Rytel Para Prezydencka zainaugurowała ogólnopolską akcję #sadziMY.

– Bardzo proszę, abyście Państwo w tej akcji brali udział, żebyśmy razem sadzili drzewa – apelował Andrzej Duda, przypominając, że masowe nasadzenia są konieczne, bo to właśnie drzewa – pochłaniając CO2 – ratują nas przed niekorzystnymi zmianami klimatu.

Prezydent zwrócił też uwagę, by dbać o istniejące już lasy: nie niszczyć drzew, nie zaśmiecać kompleksów leśnych, nie porzucać butelek, które mogą wywołać pożary: – Apeluję o miłość do lasu i dziękuję naszym leśnikom, którzy o nasze lasy – jedne z najpiękniejszych w Europie i na świecie – tak dbają.

  Będziemy się starali dalej realizować nasze prospołeczne i prorodzinne programy. Będziemy się starali podnosić płace, także w sferze budżetowej - mówił Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Szczecinka. - Wierzę, że będziemy w stanie doprowadzić poziom życia w Polsce na średni poziom zachodnioeuropejski - podkreślił.

- Wreszcie wprowadzany jest rzeczywiście ustrój społecznej gospodarki rynkowej, który był zadeklarowany w konstytucji, ale którego przez lata tak naprawdę nie było - mówił.

- Nie była realizowana podstawowa zasada społecznej gospodarki rynkowej, jaką jest sprawiedliwy podział dóbr w społeczeństwie. Władza ma obowiązek sprawiedliwego dzielenia dóbr - podkreślił Andrzej Duda. Zaznaczył, że chodzi o dobra pochodzące przede wszystkim z pracy obywateli, z podatków.

- A więc po pierwsze chodzi o to, żeby te podatki były płacone, a po drugie, żeby te podatki nie były kradzione, żeby rzeczywiście przychodziły do budżetu państwa i żeby były mądrze dzielone na rzeczywiste społeczne potrzeby - dodał prezydent.

Źródło: prezydent.pl

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.151/2) - PROF. PANFIL OPOWIADA O ANDRZEJU CZAJKOWSKIM, KTÓREGO ZABIŁ MICHNIK
Wczytuję komentarze...
Najnowsze