Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent: Wiele dobrego zostało zrealizowane w naszej ojczyźnie

AS 18:56 15 listopada 2019
prezydent.pl
– Wiele dobrego zostało zrealizowane w naszej ojczyźnie. Nie wszystko się udało. Nie wszystko też udało się dobrze. Tak, jak powiedziałem już wcześniej, nikt z nas, ani pan premier, ani panowie wicepremierzy ani państwo ministrowie, ani ja, ani państwo posłowie, senatorowie nie jesteśmy ludźmi nieomylnymi – mówił prezydent Andrzej Duda w trakcie uroczystości powołania nowego rządu.

– Tak jak powiedziałem, wiele dobrych rzeczy zostało zrobionych. Wiele polskich rodzin poczuło, że rzeczywiście państwo dostrzegło ich obecność i zaczęło o nich myśleć. Dostrzegło ich wysiłek, ich pracę. Wielu ludzi poczuło się docenionych, dostrzeżonych. Wiele spraw ważnych zostało załatwionych. Wiele złodziejstwa zostało ukróconego. Wiele dobrego zostało zrealizowane w naszej ojczyźnie. Nie wszystko się udało. Nie wszystko też udało się dobrze. Tak, jak powiedziałem już wcześniej, nikt z nas, ani pan premier, ani panowie wicepremierzy ani państwo ministrowie, ani ja, ani państwo posłowie, senatorowie nie jesteśmy ludźmi nieomylnymi. Pomyłki się zdarzają, złe decyzje się zdarzają. Najważniejsze jest to, żeby umieć powiedzieć: tak, sorry, przepraszam, to była zła decyzja, pomyliliśmy się, zmieniamy, poprawiamy. Czasem, jeżeli trzeba, podajemy się do dymisji. To też jest kwestia odpowiedzialności i honoru. Ale wierzę w to, że takie sytuacje żadnego z państwa nie dotkną, że wszystkie swoje działania i te zaplanowane i te, które wpadną, bo i to się zdarza, będziecie realizowali z powodzeniem. Tego też państwu życzę na tę nową drogą wykonywania w Polsce władzy wykonawczej, nową drogą sprawowania w RP władzy Rady Ministrów, rządu – powiedział Andrzej Duda. 

– Jestem zawsze otwarty na współpracę, na wszelkie państwa inicjatywy, na to żeby te dobre inicjatywy, służące realizacji założeń programowych, ważnych założeń programowych dla Polski, żeby je wspierać, bo jestem przekonany, że one będą służyły i Polsce i polskiemu społeczeństwu. Proszę, żebyście państwo wiedzieli, że dla was, zwłaszcza pana premiera, panów wicepremierów, ministrów, wszystkich, drzwi Pałacu Prezydenckiego są zawsze otwarte. Jestem gotów na rozmowę nawet na najtrudniejsze tematy. Pewnie takie rozmowy będą się zdarzały. Jeżeli będą się odbywały u mnie, będę za to zawsze ogromnie wdzięczny i chcę, żebyście państwo o tym pamiętali, że nawet w najtrudniejszych kwestiach zawsze jestem otwarty na pomoc i zawsze jestem także i gotów wspólnie dźwigać ciężar, jeżeli będzie służył dobru wspólnemu, dobru RP – dodał prezydent. 

Źródło: 300polityka.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze