Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent: Wałbrzych stał się symbolem niszczejącego przemysłu, ale nadszedł czas odbudowy

RO 11:30 4 lipca 2020
Wikimedia Commons
W wyniku transformacji gospodarczej Wałbrzych stał się symbolem niszczejącego przemysłu, ale wreszcie nadszedł czas odbudowy, czas realizacji wieloletnich zobowiązań, w Wałbrzychu nie było wielkich inwestycji, ale dziś są realizowane - podkreślił w sobotę prezydent Andrzej Duda.

Witając się z mieszkańcami Wałbrzycha (Dolnośląskie) prezydent Duda pozdrowił "brać górniczą" Wałbrzycha i Ziemi Wałbrzyskiej oraz podziękował za wręczony mu dąb, który jest w symbolem miasta. "Niech rośnie w ogrodach Pałacu Prezydenckiego, niech rośnie w siłę, tak jak chciałbym, żeby rosła w siłę Rzeczypospolita" - oświadczył.

Prezydent zwrócił uwagę, że w wyniku transformacji gospodarczej Wałbrzych stał się symbolem niszczejącego przemysłu, nietrafionych, źle przeprowadzonych reform i "głębokiego kłamstwa, którego dopuściły się kolejne rządy III RP".

"Ale wreszcie nadszedł czas odbudowy, wreszcie nadszedł czas realizacji wieloletnich zobowiązań. Bo wiele obiecywano Wałbrzychowi, wtedy kiedy odbierano mu status miasta wojewódzkiego, wiele obiecywano nowych inwestycji, obiecywano nowe drogi, obiecywano połączenia, obiecywano nową szansę" - przypomniał Duda.

Według niego tych nowych szans nie zrealizowano. "Przez całe lata Wałbrzych pozostawiony był sam sobie i stał się niestety synonimem biedaszybów" - podkreślił.

Prezydent zapewnił, że to się zmienia. "Zmieniło się to znacząco po 2015 roku kiedy wreszcie w Polsce zmieniła się władza, kiedy wreszcie w Polsce oczy zwróciły się także i na mniejsze ośrodki miejskie, także i na tych, którzy do tego 2015 roku byli pozostawieni sami sobie" - zauważył Duda.

Podkreślił, że "w Wałbrzychu nie było wcześniej wielkich inwestycji, ale dziś są realizowane" i wskazał na budowę drogi S5, która jego zdaniem "wreszcie skomunikuje Wałbrzych". "Finansowanie inwestycji jest zapewnione, a dowodem na to jest budowa obwodnicy Wałbrzycha" - podkreślił Andrzej Duda.

Źródło: WNP, PAP

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze