Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent w poniedziałek podejmie decyzję w sprawie reformy edukacji

MAD 13:55 7 stycznia 2017
Telewizja Republika
- Prezydent ma czas do 9 stycznia i wszystko wskazuje, że w poniedziałek podejmie i ogłosi decyzję dotyczącą ustawy o reformie edukacji - powiedział dziś antenie radiowej Trójki rzecznik prezydenta Polski, Marek Magierowski.

Prawdopodobnie w poniedziałek prezydent Andrzej Duda podejmie ostateczną decyzję dotyczącą reformy edukacji. Od kilku dni mówi się bowiem o obiekcjach głowy państwa względem ustawy reformującej polską edukację. Dziś część spekulacji na antenie radiowej Trójki uciął dyrektor Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta, Marek Magierowski.

- Informacje, że Andrzej Duda bliski jest niepodpisania ustawy, to tylko spekulacje, a prezydent uważa, że reforma jest niezwykle ważna i potrzebna. Prezydent ma jednak też swoje wątpliwości, dlatego spotkał się z przedstawicielami środowisk, które krytykują reformę - powiedział Magierowski.

Prezydent w sprawie ustaw Prawo Oświatowe i Przepisy wprowadzające Prawo Oświatowe ma czas na decyzję do 9 stycznia. Może powyższe ustawy przyjąć, odrzucić lub skierować do Trybunału Konstytucyjnego.

Źródło: polskieradio.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze