Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent upomina nominowanych sędziów: Bardzo proszę państwa, żeby nie było takich sytuacji, jak…

PR 20:52 10 lipca 2019
Eliza-Radzikowska-Białobrzewska / KPRP
- Nie ma silnego państwa bez sprawiedliwej, dobrze funkcjonującej władzy sądowniczej - mówił prezydent Andrzej Duda do nominowanych sędziów. Dodał, że sędziowie to jedna z najważniejszych grup społecznych.

Prezydent Andrzej Duda, wręczając w Pałacu Prezydenckim nominacje sędziowskie, podkreślił, że dobrze funkcjonująca i sprawiedliwa władza sądownicza jest jednym z "absolutnych fundamentów każdego państwa, które jest nowoczesne, które jest prawdziwie demokratyczne i które chce dobrze funkcjonować".

Dodał, że przynależność do władzy sądowniczej to "niezwykle ważna rola dla polskiego społeczeństwa, ale także i dla polskiego państwa".

- Na to, żeby władza była sprawiedliwa, składa się także i niezwykle istotny element, a mianowicie to, jak jest odbierana społecznie. Czy ludzie, krótko mówiąc, mówią, że wymiar sprawiedliwości w Polsce jest rzeczywiście wymiarem sprawiedliwości czy polskie sądy są sądami sprawiedliwymi - powiedział prezydent.

Zwracając się do nominowanych sędziów, Andrzej Duda poinformował, że ma do nich dwie prośby. Po pierwsze, by zawsze pamiętali o tym, że w większości przypadków orzekają wobec zwykłego człowieka. Po drugie natomiast, by "zawsze pamiętali o tym, że są elitą".

- Proszę, żebyście państwo w swoim codziennym życiu pamiętali, że jesteście sędziami - zaapelował prezydent. 

Prezydent dodał, że sędzia przestrzega prawa, także przepisów prawa o ruchu drogowym.

- Bardzo proszę państwa, żeby nie było takich sytuacji, jak czasem słyszałem, że jak mnie policja zatrzymuje, to ja tylko legitymację sędziowską do szyby przykładam, nawet nie otwieram, bo ja nie muszę, bo ja mam immunitet sędziowski, nic mi nie mogą zrobić. Ale ludzie patrzą i policjant też patrzy i potem ten policjant wraca na posterunek i mówi - powiedział Andrzej Duda.

Źródło: prezydent.pl, IAR

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ (PUBLICYSTA) - NIE WRÓŻĘ ROKOSZOWI SĘDZIOWSKIEMU WYGRANEJ
Wczytuję komentarze...
Najnowsze