Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent Ukrainy złożył obietnicę! "Wszyscy winni katastrofy samolotu będą ukarani"

M.N. 9:13 12 stycznia 2020
/ By Mehr News Agency, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=85718200
Prezydent Ukrainy obiecuje, że winni zestrzelenia ukraińskiego samolotu w Iranie poniosą karę. Wołodymyr Zełenski zwrócił się ze specjalnym przemówieniem do Ukraińców. Zapewnił, że ciała 11 ofiar niedługo wrócą do ojczyzny.

Władze Iranu przyznały, że środowa katastrofa ukraińskiego samolotu pasażerskiego była spowodowana zestrzeleniem przez irańską rakietę. Prezydenci Iranu i Ukrainy rozmawiali na ten temat przez telefon. Wołodymyr Zełenski relacjonując rozmowę z Hassanem Rouhanim podkreślił, że prezydent Iranu wystosował oficjalne przeprosiny dla całej Ukrainy i rodzin ofiar i przyznał, że to Iran zestrzelił ukraiński samolot. 

Wołodymyr Zełenski podkreślił, że irańscy eksperci razem z ukraińskimi jak najszybciej zakończą ekspertyzę ciał ukraińskich ofiar katastrofy. Prezydent Ukrainy obiecał, że wszyscy winni będą ukarani. 

– Przywrócimy Ukraińcom poczucie bezpieczeństwa i sprawiedliwości – podkreślił Wołodymyr Zełenski. 

W środowej katastrofie samolotu Międzynarodowych Linii Lotniczych Ukrainy zginęło 176 osób. Samolot został zestrzelony niedługo po starcie z teherańskiego lotniska. Leciał do Kijowa.

Źródło: IAR, media

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze