Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent: Sytuacja epidemiologiczna jest opanowana, w żadnym momencie nie brakowało miejsc w szpitalu

AS 19:35 25 maja 2020
Twitter
Sytuacja epidemiologiczna jest opanowana, w żadnym momencie nie brakowało miejsc w szpitalu, nie brakowało pomocy, nie było zagrożenia, że komuś zabraknie dostępu do respiratora - podkreślił w poniedziałek w Katowicach prezydent Andrzej Duda. Podziękował władzom lokalnym i personelowi medycznemu na Śląsku.

Prezydent uczestniczył w posiedzeniu zespołu zarządzania kryzysowego w Katowicach, z udziałem władz lokalnych, a także - jak mówił na briefingu prasowym - za pośrednictwem telekonferencji udziałem premiera Mateusza Morawieckiego i Głównego Inspektora Sanitarnego Jarosława Pinkasa.

 

"Rozmawialiśmy o sytuacji związanej z epidemią. Chcę powiedzieć +dziękuję+ i pogratulować władzom lokalnym, przede wszystkim chcę z całego serca podziękować śląskiemu personelowi medycznemu" - mówił Andrzej Duda.

 

Jak zaznaczył sytuacja epidemiologiczna "jest opanowana". "W ciągu ostatniej doby nie było ani jednego zgonu. Liczba zachorowań w stosunku do tego, co było kilka dni temu spadła. To są inne zachorowania, bo te ogniska koronawirusa, które były w kopalniach, zostały zduszone, ale teraz mamy ogniska, które zostały przeniesione do domów, do rodzin. Niestety na kwarantannach domowych pojawiają się te zachorowania cały czas, ale sytuacja jest pod kontrolą" - oświadczył prezydent.

 

Zapewnił, że "absolutnie w żadnym momencie nie brakowało ani miejsc w szpitalu, ani nikomu nie brakowało pomocy, ani nie było zagrożenia, że komuś zabraknie dostępu do respiratora". "Służby medyczne działały wzorowo. Wszyscy, którzy potrzebowali zabezpieczenia, byli zabezpieczeni. Jeszcze raz chcę za to serdecznie podziękować" - powiedział Andrzej Duda.

 

W porannym komunikacie w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia podało, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u 148 kolejnych osób, w tym 89 chorych wykryto na Śląsku. Nie odnotowano żadnego zgonu w ciągu ostatniej doby. W popołudniowym komunikacie resort zdrowa poinformował, o potwierdzeniu zakażenie koronawirusem u kolejnych 193 osób, w tym 69 na Śląsku i 66 na Mazowszu. Resort podał, że zmarło kolejnych 11 osób. Łącznie odnotowano dotąd 21 tys. 631 przypadków i 1007 zgonów

Źródło: pap

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze