Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent spotka się z Grodzkim. Ma do niego apel

kb 8:02 13 maja 2020
- Mamy nadzieję, że Senat i marszałek izby Tomasz Grodzki uczynią wszystko, co w ich mocy, aby jak najszybciej przyjąć ustawę ws. wyborów prezydenckich. Prezydent Andrzej Duda będzie o to apelował na spotkaniu z marszałkiem Grodzkim - powiedział rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

Prezydent Andrzej Duda spotkał się we wtorek z marszałek Sejmu Elżbietą Witek, a w środę ma zaplanowaną rozmowę z marszałkiem Senatu Tomaszem Grodzkim. Jak dowiedziała się Polska Agencja Prasowa, celem spotkań z marszałkami obu izb jest doprowadzenie do przyjęcia przez parlament nowego prawa wyborczego przy jak najszerszym konsensusie politycznym.

Błażej Spychalski podkreślił, że spotkanie z marszałek Elżbietą Witek dotyczyło procedowanej przez parlament ustawy o wyborach prezydenckich. - Panu prezydentowi zależy na tym, żeby ta ustawa była przyjęta w maksymalnym konsensusie sił politycznych w polskim Sejmie - powiedział rzecznik prezydenta.

Jak dodał, prezydent zaapelował do marszałek Elżbiety Witek o stworzenie jak najlepszych warunków, w których procedowanie ustawy, przy maksymalnym konsensusie, doprowadzi do przyjęcia rozwiązań, które będą zaakceptowane, jeżeli nie przez wszystkie, to przez niemal wszystkie siły polityczne w Sejmie.

Pytany o spotkanie prezydenta z marszałkiem Senatu Tomaszem Grodzkim, Błażej Spychalski odparł: - Mamy nadzieję, że Senat i marszałek Senatu Tomasz Grodzki uczynią wszystko co w ich mocy, żeby te tak ważne i potrzebne rozwiązania przyjąć jak najszybciej. I o to będzie apelował pan prezydent - dodał rzecznik prezydenta.

Spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z marszałkiem Senatu ma rozpocząć się w środę o godzinie 11.

Sejm uchwalił we wtorek ustawę w sprawie tegorocznych wyborów prezydenckich. Zakłada ona, że w wyborach prezydenckich w 2020 r. głosowanie będzie odbywać się w lokalach wyborczych, ale będzie też możliwość głosowania korespondencyjnego. Ustawa trafi teraz do Senatu.

Uchwalona przez Sejm ustawa zakłada uchylenie ustawy z 6 kwietnia dotyczącej przeprowadzenia wyłącznie korespondencyjnie wyborów prezydenckich w 2020 r., jak i niektórych przepisów art. 102 ustawy z 16 kwietnia, czyli tzw. tarczy 2.0 - wykreślony zostaje m.in. przepis mówiący, że w wyborach prezydenckich 2020 r. Państwowa Komisja Wyborcza nie określa wzoru karty do głosowania i nie zarządza ich druku.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze