Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent rozpoczął wizytę w krajach arabskich

ap 19:54 7 grudnia 2013
Piotr Drabik/ flickr.com/ CC
Prezydent Bronisław Komorowski z małżonką rozpoczął dziś oficjalną wizytę w Arabii Saudyjskiej, Katarze i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Komorowski będzie namawiać arabskich biznesmenów do inwestycji w Polsce oraz promować naszą gospodarkę.

Prezydent w trakcie wizyty w tych krajach spotka się z najważniejszymi przedstawicielami władz oraz biznesu; weźmie też udział w forach gospodarczych w każdym z odwiedzanych państw.

Kancelaria Prezydenta podkreśla, że wizyta Komorowskiego w państwach arabskich ma na celu wzmocnienie kontaktów gospodarczych; nasza strona jest zainteresowana m.in. zwiększeniem zaangażowania inwestycyjnego tych państw w Polsce oraz intensyfikacją współpracy handlowej.

Komorowski w Arabii Saudyjskiej - gdzie rozpoczął wizytę - będzie jutro rozmawiał z następcą tronu Królestwa Arabii Saudyjskiej Salmanem ibn Abd al-Azizem as-Saudem; weźmie też udział w forum gospodarczym. W trakcie wizyty ma zostać podpisana umowa o współpracy dwustronnej w zakresie obronności.

W Katarze prezydent ma zaplanowane rozmowy m.in. z emirem państwa Kataru szejkiem Tamimem ibn Hamadem as-Sanim, a także udział w forum gospodarczym. Zostanie podpisany list intencyjny resortów spraw wewnętrznych o współpracy w zakresie szkoleń służb porządku publicznego oraz memorandum o porozumieniu komitetów olimpijskich.

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich prezydent odwiedzi dwa emiraty - Dubaj i Abu Zabi.

Obok udziału w forum gospodarczym, Komorowski ma zaplanowane rozmowy m.in. z następcą tronu Abu Zabi szejkiem Mohammedem ibn Zajedem an-Nahajanem, ministrem gospodarki ZEA sułtanem ibn Saidem Al-Mansurim, prezesem Dubajskiej Izby Handlu i Przemysłu Abdullahem Rahmanem Saifem al-Gurairem oraz wiceprezydentem Zjednoczonych Emiratów Arabskich, premierem, ministrem obrony, władcą Emiratu Dubaju szejkiem Muhammadem ibn Raszidem al-Maktumem.

W ZEA zostaną podpisane dokumenty: w sprawie unikania podwójnego opodatkowania, memorandum o porozumieniu w dziedzinie sportu oraz list intencyjny o współpracy w dziedzinie szkoleń służb granicznych.

- Wizyta prezydenta ma na celu wzmocnienie pozycji Polski jako czołowego partnera tych państw wśród krajów Europy Środkowo-Wschodniej i nakreślenie perspektyw współpracy dwustronnej  - powiedział minister w Kancelarii Prezydenta Jaromir Sokołowski.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...
TAGI:


WIECZÓR WYBORCZY - SAKIEWICZ, ZIEMKIEWICZ, ORZEŁ - TO BĘDZIE BARDZO CIEKAWY RZĄD
Wczytuję komentarze...
Najnowsze