Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent Rosji: Za upadek ZSRR odpowiada Lenin

dmc 18:41 21 stycznia 2016
TELEWIZJA REPUBLIKA
Rosyjski prezydent Władimir Putin oskarżył przywódcę rewolucji bolszewickiej Włodzimierza Lenina o wdrożenie ideologii, która doprowadziła do upadku Związku Sowieckiego – informuje agencja Interfax.

Podczas spotkania prezydenckiej rady ds. nauki i edukacji, jeden z uczestników zacytował wiersz rosyjskiego poety Borysa Pasternaka, opisujący Lenina jako kogoś, kto zdołał wykorzystać swoje myśli do rządzenia krajem.

– Sprawowanie władzy na podstawie własnych przekonań jest słuszne, ale tylko wtedy, gdy te idee prowadzą do odpowiednich wyników, a nie jak to miało miejsce w przypadku Włodzimierza Iljicza – odpowiedział rosyjski prezydent. – Te pomysły doprowadziły w końcu do upadku ZSRR – podkreślił.

– Było wiele takich pomysłów jak zapewnienie regionom autonomii. To doprowadziło do podłożenia pod Rosję bomby atomowej, która później eksplodowała. Nie potrzebowaliśmy globalnej rewolucji – oświadczył Putin, który w 2005 roku podczas orędzia o stanie państwa stwierdził, że rozpad ZSRR był największą katastrofą geopolityczną XX wieku.

 

Źródło: The Moscow Times

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.157/1) - HOMOTERROR W NATARCIU
Wczytuję komentarze...
Najnowsze