Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent Rio de Janeiro chroni dzieci przed LGBT! Zakazał sprzedaży treści promujących homoseksualizm

K.B. 13:59 12 września 2019
wikimedia commons
Marcelo Crivella postanowił wycofać z targów książki w swoim mieście komiks dla dzieci, ze względu „na zawarte w nim treści seksualne”.

Rozporządzenie prezydenta Rio de Janeiro przeciwko kreskówce promującej homoseksualne obyczaje wywołało oburzenie środowisk LGBT.

W komiksie zamieszczono rysunek bohaterów komiksu całujących się w usta. Szef ratusza – w imię ochrony najmłodszych czytelników – zdecydował, że książka „Avengers: The Children’s Crusade”, napisana i zaprojektowana przez Allana Heinberga i Jima Cheunga, została usunięta ze sprzedaży.

 Takie książki powinny być opakowane i zawierać ostrzeżenie o ich treści. Rada miasta Rio chroni swoich nieletnich – zapewniał Crivella.

Inny miejski radny Alexandre Isquier również skrytykował komiks z powodu rozpowszechniania „koncepcji homoseksualizmu skierowanej do dzieci”.

– Rodzice zdają sobie sprawę z zawartości książki dopiero po jej zakupie i lekturze. To jest okropna zbrodnia – powiedział.

Niestety akcja prezydenta miasta nie uzyskała poparcia Sądu Najwyższego, który uznał za nielegalny zakaz jakiejkolwiek publikacji LGBT. Według prokuratora Diasa Toffoli decyzja Crivelli narusza gwarancję równości dla wszystkich.Źródło: pch24.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze