Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent: Prosimy o racjonalną gospodarkę wodą

K.B. 12:12 22 kwietnia 2020
Prosimy o racjonalną gospodarkę wodą; musimy przywiązywać do tego wagę; jeżeli nie będziemy mieli w najbliższym czasie opadów deszczu, to sytuacja może stać się niebezpieczna – apelował prezydent Andrzej Duda po rozmowie z szefami kilku resortów.

Prezydent poinformował, że rozmowa z ministrem rolnictwa, ministrem środowiska, ministrem klimatu i ministrem gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej dotyczyła zarówno gospodarki wodnej, jak i ochrony środowiska i klimatu.

Wskazał, że już obecnie w Polsce widać „symptomy suszy” i sytuacja będzie zależeć w najbliższym czasie od wysokości opadów w maju. Prezydent poinformował, że poziom wilgotności ściółki leśnej wynosi 20 proc., a gdy spadnie poniżej 10 proc., będzie trzeba wprowadzić zakaz wstępu do lasów.

– Jeżeli nie będziemy mieli w najbliższym czasie opadów deszczu, sytuacja może stać się niebezpieczna – mówił prezydent.

– Prosimy o racjonalną gospodarkę, o to, by racjonalnie gospodarować wodą, także tą wodą, którą chociażby podlewamy ogródki – apelował Duda.

Podkreślił, że należy przywiązywać wagę do tej sytuacji, ponieważ wody w Polsce nie jest za wiele. Dodał, że rozpoczął się program poszukiwań hydrologicznych, opiewający na 300 mln zł, a z funduszu mogą korzystać poszczególne gminy, by prowadzić poszukiwania hydrologiczne.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze