Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent powołał gen. Gocuła na kolejną kadencję szefa Sztabu Generalnego WP

lml 10:17 4 maja 2016
Zrzut ekranu z TVP Info
Prezydent Andrzej Duda nominował generała Mieczysława Gocuła na Szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. Jego kolejna kadencja trwać będzie 3 lata.

Prezydent Andrzej Duda podziękował generałowi za dotychczasową pracę, która rozpoczęła się, kiedy prezydentem był Bronisław Komorowski. Prezydent powiedział, że "ocenia ją pozytywnie". Uzasadniając decyzję o powołaniu generała na kolejną kadencję, Andrzej Duda zapewnił, że została ona "podjęta wspólnie z panią premier, a także ministrem obrony narodowej". – Bardzo dziękuję za tę pracę, panie generale, na tę kolejną nominację pan zasłużył – ocenił prezydent. – Gratuluję i proszę o dobre wykonywanie swoich obowiązków wobec wojska. Jest to służba zaszczytna, ale także trudna, jest to gotowość do służenia ojczyźnie – dodał.

Mówiąc o obowiązkach szefa Sztabu Generalnego WP, Andrzej Duda nie zapomniał o dyplomacji wojskowej, którą określił jako "trudną". – Prowadził pan ją dobrze – ocenił prezydent. – Trzeba w sposób konsekwentny realizować prace co do szczytu NATO, który odbędzie się w Warszawie, a także do ćwiczeń "Anakonda-16". Jest to wielkie zadanie logistyczne. Jestem przekonany, że pan im sprosta – powiedział prezydent.

– Przed nami wielki proces, już rozpoczęty, udoskonalania polskiej armii (...).  Trzeba ją wyposażyć w nowy, udoskonalony sprzęt i trzeba robić to mądrze. Ma pan wielkie doświadczenie w misjach i pracy sztabowej na poziomie NATO. Proszę, aby pan generał tę sumę doświadczeń wykorzystał do dalszego służenia ojczyźnie. Dziękuję i proszę o jeszcze – powiedział na zakończenie uroczystości prezydent Andrzej Duda.

Mieczysław Gocuł urodził się 21 maja 1963 roku w Choszcznie. Jest generałem Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej i doktorem nauk społecznych. Od 2013 pełni funkcję szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.

Źródło: TVP Info, Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze