Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent: Potrzebujemy Polski silnej, demokratycznej, ale potrzebujemy Polski, której władze są wyczulone na potrzeby obywateli

AS 21:20 24 czerwca 2019
prezydent.pl
Na rynku w Ostrowie Wielkopolskim Prezydent Andrzej Duda spotkał się z mieszkańcami powiatu ostrowskiego. – Musimy być coraz mocniejszym społeczeństwem, musimy mieć coraz lepsze, coraz sprawniej działające, coraz silniejsze państwo. Tylko z takim państwem będą się liczyli w Europie i na świecie, i tylko takie państwo ma szansę przetrwać wszystkie problemy i zawieruchy dziejowe, jakie być może jeszcze przyjdą – podkreślił Prezydent.

Andrzej Duda dodał: Potrzebujemy Polski silnej, demokratycznej, ale potrzebujemy Polski, której władze są wyczulone na potrzeby obywateli. Ja taką politykę chcę realizować. (...) Chcę, żeby wszystkie instytucje polityczne w Polsce działały dla obywateli. To jest ich najważniejsze zadanie.

Andrzej Duda wskazywał, że dzisiaj rzeczywiście Polska się rozwija, zbliża się szybciej niż wielu sądziło do poziomu życia krajów Europy Zachodniej. – Dla mnie jest to wielka satysfakcja, że kolejne grupy społeczne znajdują się w coraz lepszej sytuacji –  akcentował, wyrażając także satysfakcję, że wspierana jest rodzina.

 – Wszędzie na zachodzie Europy tego typu programy wspierające rodziny są i one właśnie stanowią kwintesencję społecznej gospodarki rynkowej, gospodarki, w której następuje sprawiedliwy podział dóbr, bo to nie jest żaden prezent, to nie jest żadna jałmużna –  zaznaczył. – To jest coś, co służy budowaniu fundamentów państwowości, to jest coś, co służy budowaniu polskiego społeczeństwa, to jest coś, co się po prostu polskiej rodzinie należy, to jest coś, co powinno było być od dawna – powiedział Prezydent.

Prezydent zwrócił też uwagę, że nie byłoby programu „Rodzina 500 plus” i być może wielu innych, gdyby nie mądra polityka fiskalna.

 
 

Źródło: prezydent.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze