Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent: Polska jest państwem opowiadającym się za polityką rozszerzenia Unii

AS 17:56 5 lipca 2019
prezydent.pl
boBez pełnej integracji Bałkanów, wraz z ich pięknymi tradycjami oraz różnorodnymi kulturami, Europa nie zacznie oddychać pełną piersią. (...) Polska jest państwem opowiadającym się za polityką rozszerzenia Unii, opowiada się za Europą solidarności i otwartości, a nie Europą wzajemnych uprzedzeń, zamykającą się w partykularnych interesach i obawach – mówił Andrzej Duda podczas Szczytu Bałkanów Zachodnich w Poznaniu.

W trwającym od środy na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich wydarzeniu uczestniczą przedstawiciele krajów biorących udział w Procesie Berlińskim – inicjatywie służącej wspieraniu integracji sześciu państw regionu Bałkanów Zachodnich z Unią Europejską. Do stolicy Wielkopolski przybyli m.in. kanclerz Niemiec Angela Merkel, premierzy Francji Edouard Philippe i Wielkiej Brytanii Theresa May oraz premierzy państw Bałkanów Zachodnich.

Podczas wystąpienia Prezydent RP wyraził żal, że nie wszyscy partnerzy w Unii podzielają polski punkt widzenia. – Dlatego  jestem wyjątkowo zasmucony i rozczarowany, gdy dowiaduję się o kolejnym przełożeniu terminu otwarcia negocjacji akcesyjnych z kandydującymi państwami – w tym przypadku z Albanią i Macedonią Północną – zaznaczył Andrzej Duda.

Prezydent przypomniał też swoje słowa wypowiedziane podczas majowego szczytu w Tiranie: Polska nie godzi się na to, aby państwa tego regionu brały udział w biegu, w którym nie widać mety. – Zachęcam, żeby właśnie to przesłanie stało się jasną deklaracją poznańskiego szczytu – dodał Andrzej Duda. 

 

 

Źródło: prezydent.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - HANNA SHEN, EWA ISZORO - NIE MOŻNA WIERZYĆ CHIŃSKIM DANYM NA TEMAT EPIDEMII
Wczytuję komentarze...
Najnowsze