Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent podziękował żołnierzom z Żagania za służbę dla światowego bezpieczeństwa

M.N. 14:14 4 marca 2019
Twitter/ @prezydentpl
Chcę bardzo serdecznie podziękować za służbę dla waszych ojczyzn, ale także dla światowego bezpieczeństwa - powiedział w poniedziałek, zwracając się do amerykańskich i polskich żołnierzy stacjonujących w Żaganiu, prezydent Andrzej Duda.

Duda, który w ramach obchodów 20. rocznicy wstąpienia Polski do NATO wraz z szefem MON Mariuszem Błaszczakiem, spotkał się z polskimi i amerykańskimi żołnierzami na poligonie wojskowym w Żaganiu, podkreślił, że spotkanie to otwiera "obchody dwudziestolecia".

Zapowiedział zarazem, że jeszcze w tym tygodniu, podczas dalszej części obchodów odwiedzi m.in. Orzysz oraz dowództwo Wielonarodowego Korpusu Północny Wschód w Szczecinie. "Chciałbym w ten sposób podkreślić obecność Sojuszu Północnoatlantyckiego w Polsce" - oświadczył prezydent.

Zaznaczył też, że wspólna służba na terytorium Polski żołnierzy polskich i żołnierzy armii Stanów Zjednoczonych, to "coś, do czego dążyliśmy przez wiele lat" i co "kiedyś było marzeniem prezydenta Lecha Kaczyńskiego".

 

Prezydent przywołał wypowiedź Lecha Kaczyńskiego z 2008 r., skierowaną do jego najbliższych współpracowników, w której stwierdził on, iż moment, w którym w Polsce będą stacjonowały oddziały armii Stanów Zjednoczonych i znajdzie się w niej infrastruktura amerykańska, "będzie dla całego świata ostatecznym momentem pokazania, że tutaj już nie ma rosyjskiej wpływów".

"Nawiązując do tych słów dzisiaj, chcę państwu z całego serca podziękować (...) za tą służbę - za służbę dla waszych ojczyzn, ale także za służbę dla światowego bezpieczeństwa" - powiedział Duda.

Źródło: Tvp.info, IAR, media

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze