Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent podpisał ustawę "500+". "To będzie wielki sukces Rzeczpospolitej"

mg 11:47 17 lutego 2016
twitter/@prezydentpl
– To dla mnie niezwykle radosny dzień. Po raz pierwszy od 1989 roku powstaje i dziś zostanie zakończony proces legislacyjny ustawy, która rzeczywiście oznacza wsparcie dla rodzin, które posiadają dzieci. Jeśli patrzymy na zachód Europy, na państwa zamożniejsze od naszego, jeśli stamtąd możemy czerpać wzorce, to właśnie jest wzorzec najlepszy – mówił prezydent Andrzej Duda przed podpisaniem projektu "Rodzina 500+".

– W ten sposób państwo pomaga w wychowaniu dzieci, nie poprzez narzucanie rodzicom sposobu wychowania dzieci, ale za pomocą wyciągniętej ręki od strony państwa – zaznaczał prezydent. – To ważne, ponieważ jest tak wiele rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Ta ustawa spowoduje, że poziom ubóstwa spadnie o znacznie więcej, niż o połowę – dodawał. 

"To będzie wielki sukces Rzeczpospolitej"

Prezydent Andrzej Duda podziękował pani premier oraz osobom pracującym przy ustawie za zrealizowanie "wielkiego zobowiązania wobec Polaków". Zaznaczył przy tym, że realizację takich założeń zapowiadał już podczas kampanii do Parlamentu Europejskiego w 20014 roku. – Mogę wszystkim tym, którzy mówią o niezrealizowanych obietnicach przypomnieć, że to ja w 2014 roku w czasie kampanii do europarlamentu przedstawiałem część, która nazywała się "Rodzina". Podstawowym elementem było właśnie 500 plus, tylko nazywane wówczas inaczej. Ten program zawsze w swoich ramach był tożsamy z obecną ustawą. Powiem nawet więcej w tej ustawie rząd poszedł o krok dalej – przypominał. 

– To jest polityka oczekiwana przez polskie społeczeństwo. Ta ustawa spowoduje, że poziom życia rodzin posiadających dzieci w sposób znaczący ulegnie poprawie. Wierzę w to, że ten program będzie też zachętą, żeby mieć dzieci, że przyczyni się do poprawy sytuacji demograficznej i pobudzenia polskiej gospodarki. To wielki ruch w kierunku naprawy Rzeczpospolitej – podkreślał prezydent. 


Źródło: TVP Info

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze