Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent: Odbudowa silnego sektora morskiego przekształca się w rzeczywistość

kos 19:20 23 czerwca 2017
Prezydent Andrzej Duda Telewizja Republika
– Położenie stępki pod prom dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej to symboliczny moment i początek przedsięwzięcia o istotnym znaczeniu gospodarczym - podkreślił prezydent Andrzej Duda w liście skierowanym do uczestników uroczystości położenia stępki.

List odczytał Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP Paweł Mucha.

Uroczystość położenia stępki pod nowy prom samochodowo-pasażerski dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej odbyła się w piątek w Szczecinie. Jednostka jest budowana przez Morską Stocznię Remontową Gryfia, na terenie Szczecińskiego Parku Przemysłowego. Prom ma zostać przekazany armatorowi w 2020 r.

Prezydent Duda zwrócił uwagę, że rozpoczęcie budowy promu "to początek przedsięwzięcia o istotnym znaczeniu gospodarczym.

– To świadectwo, że nasze dążenia do odbudowy silnego sektora morskiego przekształcają się w rzeczywistość – podkreślił.

Zdaniem prezydenta to jest symboliczny moment, ponieważ świadczy o naszym dążeniu do odbudowy silnego sektora morskiego.

– Mam nadzieję, że ta nowoczesna konstrukcja będzie zarówno chlubą stoczni i Polskiej Żeglugi Bałtyckiej, jak i piękną wizytówką Polski coraz nowocześniejszej, stawiającej sobie coraz ambitniejsze cele – podkreślił prezydent. 

Źródło: prezydent.pl

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.163/1) - OTWARTY DIALOG I ROSYJSKI WYWIAD
Wczytuję komentarze...
Najnowsze