Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent na Litwie: Środki na politykę spójności nie powinny być uszczuplane

AS 17:15 21 listopada 2019
Jakub Szymczuk @KPRP
Od ceremonii powitania przez litewską Parę Prezydencką Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda rozpoczęli dwudniową wizytę na Litwie, w czasie której wezmą udział w pochówku przywódców i uczestników powstania styczniowego.

Po powitaniu w Pałacu Prezydenckim w Wilnie odbyły się rozmowy oraz dyskusja plenarna delegacji pod przewodnictwem obu Prezydentów. Tematem były najważniejsze problemy i kwestie polityczne dotyczące relacji dwustronnych oraz międzynarodowych.

– Z prezydentem Litwy Gitanasem Nausedą uważamy, że środki na politykę spójności nie powinny być uszczuplane; polityka spójności jest niesłychanie ważna nie tylko dla naszej części Europy - mówił Andrzej Duda. 

– Aczkolwiek, co bardzo mocno chcę podkreślić, obaj z panem prezydentem mamy na względzie obowiązującą w NATO zasadę 360 stopni, tzn. że wszystkie kierunki bezpieczeństwa w NATO są ważne i jesteśmy gotowi do brania na siebie współodpowiedzialności za bezpieczeństwo całego Sojuszu Północnoatlantyckiego - dodał.

– My z panem prezydentem mamy wspólne stanowisko. Uważamy, że te środki nie powinny być uszczuplane, że polityka spójności jest niesłychanie ważna nie tylko dla naszej części Europy, ale ona jest ważna dla całej UE, bo nie tylko po to nas do UE przyjmowano, żeby nam było dobrze, ale przyjmowano nas także w tej intencji, żeby nasze rynki były otwarte i żeby można było u nas robić interesy i zarabiać pieniądze - zaznaczył. 

Źródło: prezydent.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze