Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent Litwy mówi DOŚĆ! ''Rosja cynicznie łamie prawo międzynarodowe i kontynuuje agresję przeciwko Ukrainie''

AS 11:47 26 listopada 2018
twitter @Grybauskaite_LT
- Rosja cynicznie łamie prawo międzynarodowe i kontynuuje agresję przeciwko Ukrainie – powiedziała prezydent Litwy Dalia Grybauskaite w rozmowie z agencją BNS.

Prezydent Litwy Dalia Grybauskaite w poniedziałek potępiła ostrzelanie oraz przejęcie przez rosyjskie siły specjalne ukraińskich statków w Cieśninie Kerczeńskiej. Podkreśliła, że Litwa jest gotowa do skonsolidowania sił międzynarodowych w celu pomocy Ukrainie.

- Rosja cynicznie łamie prawo międzynarodowe i kontynuuje agresję przeciwko Ukrainie – mówiła Dalia Grybauskaite w rozmowie z agencją BNS.

Litewska prezydent zaapelowała o natychmiastowe uwolnienie zajętych okrętów oraz załóg jednostek.

Minister spraw zagranicznych Litwy Linas Linkeviczius wezwał Rosję do zaprzestania agresji przeciwko Ukrainie – Litwa popiera suwerenność i integralność terytorialną Ukrainy, w tym jej prawa nawigacyjne na wodach terytorialnych - powiedział. 

- Wzywamy Rosję, aby zapewniła swobodny dostęp do ukraińskich portów na Morzu Azowskim, zgodnie z prawem międzynarodowym - oświadczył minister.

Wyraził nadzieję, że wspólnota międzynarodowa zdecydowanie potępi działania Rosji i „zażąda przerwania blokady oraz innych nieprzyjaznych działań wobec Kijowa”.

Źródło: IAR // MEDIA // TWITTER

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.157/1) - HOMOTERROR W NATARCIU
Wczytuję komentarze...
Najnowsze