Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent Iranu: Chcę odbudować i pogłębić stosunki z Europą i USA

mk 15:43 23 grudnia 2013
Hasan Rowhani, prezydent Iranurouhani.ir/CC
Prezydent Iranu Hasan Rowhani potwierdził na łamach niemieckiego dziennika "Sueddeutsche Zeitung", że chce "odbudować i pogłębić stosunki z państwami Europy i Ameryki Północnej na bazie wzajemnego poszanowania".

Wyraził również chęć utrzymania "konstruktywnych stosunków dyplomatycznych" z krajami sąsiadującymi z Iranem i "innymi graczami w regionie" Bliskiego Wschodu.

Odnośnie do irańskiego programu nuklearnego prezydent Rowhani zaznaczył, że jego kraj postanowił nie angażować się "na drodze rozwoju i produkcji bomby atomowej". - Jesteśmy przekonani, że rozwój, produkcja, magazynowanie i wykorzystanie broni nuklearnej jest sprzeczne z zasadami islamu - podkreślił.

Rowhani wskazał jednocześnie, że "naciski, niepokojenie, zastraszanie i sankcje będą jedynie zatruwać kwestię nuklearną i pogrzebią wszelkie możliwości postępu".

Porozumienie Iranu z grupą 5+1 (stałych członków Rady Bezpieczeństwa ONZ i Niemiec) z 24 listopada zakłada ograniczenie przez Teheran niektórych działań w ramach programu nuklearnego w zamian za częściowe złagodzenie sankcji międzynarodowych i niewprowadzanie nowych sankcji przez sześć miesięcy.

Źródło: pap

Wczytuję ocenę...
TAGI:


KONIEC SYSTEMU (ODC. 164/1) - PROKURATORSKA KASTA PRZECIWKO POLSCE!
Wczytuję komentarze...
Najnowsze