Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent Iranu: Arabia Saudyjska źródłem problemów na Bliskim Wschodzie

zm 17:40 17 stycznia 2016
FLICKR.COM/ World Economic Forum/CC BY-NC-ND 2.0
– Iran rozpoczął nowy rozdział w swoich relacjach ze światem – mówił prezydent tego państwa Hasan Rowhani, kilkanaście godzin po zniesieniu sankcji.

Wczoraj USA i UE zniosły sankcje nałożone na Iran w związku z jego program nuklearnym. – Iran wypełnił wszystkie zobowiązania wynikające z porozumienia atomowego, które latem ubiegłego roku zawarł ze światowymi mocarstwami – poinformował wczoraj wieczorem szef Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA) Yukiya Amano.

 – Iran rozpoczął nowy rozdział w swoich relacjach ze światem – podkreślał prezydent tego państwa. Jak podkreślił w swoim porannym orędziu do narodu, jego zdaniem to Izrael i Arabia Saudyjska (krytykujące porozumienie nuklearne z Iranem - red.) są winne niepokojów w regionie.
 
Hasan Rowhani przemawiając w irańskiej telewizji państwowej podkreślił też, że w związku ze zniesieniem sankcji wszystkie strony są zadowolone z realizacji porozumienia, a nałożenie sankcji było punktem zwrotnym dla gospodarki kraju, pokazując, że całość przemysłu nie może być oparta na dochodzie z ropy naftowej.

Źródło: bbc.com, edition.cnn.com

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.150/1) - SENSACYJNE ODKRYCIA NA WESTERPLATTE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze