Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent: Harcerzem jest się przez całe życie

JJ 19:13 22 lutego 2020
Zdj. Prezydent.pl/Igor Smirnow
Prezydent Andrzej Duda spotkał się w Pałacu Prezydenckim z przedstawicielami organizacji harcerskich objętych honorowym protektoratem Prezydenta RP.

– Bardzo wam dziękuję, że przybyliście, że mogliśmy wspólnie zapalić watrę, że za chwilę zawiążemy wokół niej krąg przyjaźni i braterstwa - powiedział prezydent Andrzej Duda.

Prezydent podkreślił, że w ruchu harcerskim jest coś wielkiego, coś niesamowitego.

– On wiąże na całe życie. Zazwyczaj jest tak, że nawet wiele lat po tym jak zakończyłeś czynną służbę harcerską, twoi koledzy, twoje koleżanki z zastępu czy drużyny pozostają twoimi najbliższymi znajomymi. Bo to są wspólne więzi, bo to są wspólne dni spędzone na obozach, bo znasz tych ludzi od zawsze i wiesz, że możesz na nich liczyć w najtrudniejszej sytuacji - mówił Andrzej Duda.

W trakcie uroczystości w Pałacu Prezydenckim zostało zawarte porozumienie pomiędzy Wojskami Obrony Terytorialnej a Związkiem Harcerstwa Polskiego i Związkiem Harcerstwa Rzeczypospolitej.

– Bardzo się cieszę, że poprzez porozumienie (...) harcerze będą mogli korzystać ze sprzętu Wojsk Obrony Terytorialnej, do którego pewnie normalnie nie mieliby dostępu - podkreślił prezydent, który dodał, że ma nadzieję, że ta współpraca przyniesie wiele dobrego ludziom, którym służą żołnierze WOT i harcerze.

Prezydent wskazał, że jest to wyjątkowy rok, bo 2020 jest rokiem stulecia protektoratu prezydenckiego nad Związkiem Harcerstwa Polskiego.

– W grudniu 1920 roku naczelnik państwa marszałek Józef Piłsudski objął honorowym protektoratem Związek Harcerstwa Polskiego. Dzisiaj organizacji harcerskich jest więcej, w związku z tym ten protektorat jest szerszy, ale ja się ogromnie cieszę, że sprawuję go - dodał.

Dzień Myśli Braterskiej to święto przyjaźni obchodzone co roku przez harcerzy i skautów na całym świecie, w rocznicę urodzin twórcy skautingu Roberta Baden-Powella.

 

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - R. GROMADZKI - W. GADOWSKI - "UCIECZKA OD WOLNOŚCI"
Wczytuję komentarze...
Najnowsze