Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent Gdańska z PO oddał hołd czerwonoarmistom. „To gloryfikowanie zbrodni”

mk 19:43 27 marca 2015
Wojenny Cmentarz Sowiecki w Gdańskugroby.radaopwim.gov.pl
Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz wraz z przedstawicielami konsulatu rosyjskiego złożył kwiaty na grobach czerwonoarmistów – informuje portal niezalezna.pl.

Sytuacja miała miejsce w związku z obchodami „Powrotu Gdańska do Macierzy”. Przeciwko uroczystościom protestowało na cmentarzu ok. 30 mieszkańców gdańska.

„Składając hołd czerwonoarmistom, gloryfikujemy i przyzwalamy na bestialstwa oraz zbrodnie, których dokonała Armia Czerwona na polskim narodzie” –  takie zdanie widniało na transparentach, które przynieśli ze sobą protestujący. Na Wojennym Cmentarzu Sowieckim pojawili się m.in. Piotr Walentynowicz czy Anna Kołakowska.

– To rocznica rozpoczęcia kolejnej okupacji naszego kraju. Dokładnie 27 marca Sowieci spalili żywcem 100 osób w kościele Św. Józefa, ponad 150 żołnierzy Gryfa Pomorskiego prosto z obozu w Stutthofie zostało wywiezionych do łagrów, jutro przypada też rocznica wymordowania przez Sowietów pacjentów szpitala polowego na Politechnice Gdańskiej – mówiła cytowana przez portal niezalezna.pl, organizatorka protestu, radna PiS Anna Kołakowska.

Uroczystościom na sowieckim cmentarzu towarzyszyło kilkunastu żołnierzy z Kompanii Honorowej Marynarki Wojennej w Gdyni.

Wedle relacji prezydent Gdańska miał skandalicznie zachowywać się w stosunku do demonstrujących. Czynił pogardliwe uwagi i nagrywał ich telefonem. 

Źródło: niezalezna.pl, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - R. GROMADZKI - W. GADOWSKI - "UCIECZKA OD WOLNOŚCI"
Wczytuję komentarze...
Najnowsze