Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent Filipin ma dość. Raj na ziemi ,,zamknięty'' dla turystów

AS 13:10 5 kwietnia 2018
wikimedia
Prezydent Filipin oświadczył, że Wyspa Boracay przez najbliższe pół roku będzie zamknięta dla turystów. W uzasadnieniu powiedział, że jest zaniepokojony skażeniem wody, która do tej pory była jedną z wizytówek tego miejsca.

Wyspa Boracay jest znana jako ,,raj na ziemi'' Jej wizytówką są: malownicze widoki, czysty piasek na plażach oraz przejrzysta turkusowa woda. Wyspa jest odwiedzana przez ponad 2 miliony turystów rocznie. 

Rzecznik prezydenta oświadczył, że od 26 kwietnia wyspa ma zostać zamknięta na pół roku z powodu zanieczyszczenia otaczających ją wód.

Nie wiadomo w jaki sposób władzę mają zamiar zakazać ruchu turystycznego. Lokalny departament turystyki i przemysłu proponował, że powinno się ograniczać liczbę turystów stopniowo. Na Boracay działalność prowadzi ponad 500 firm czerpiących przychody z turystyki. Rząd wydał zapewnienie, że w razie problemów finansowych mieszkańców wypłaci im rekompensaty. 

Prezydent Rodrigo Duterte powiedział do przedsiębiorców, których wini za ten stan: -  Ukarzę was za to, że zmieniacie Boracay w szambo. Albo zrobicie z tym porządek, albo turyści w ogóle przestaną tu przyjeżdżać (...) Albo zrobicie porządek, albo zamknę wyspę na zawsze. 

Pracownicy departamentu związanego ze środowiskiem mają pół roku na wybudowanie systemu oczyszczania ścieków. 

 

Źródło: BBC, philstar.com, polsatnews.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze