Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent: Dziś żyjemy i współtworzymy Polskę, która jest Polską marzeń

AS 17:28 15 lipca 2019
prezydent.pl
Para Prezydencka spotkała się z uczestnikami 1. edycji projektu „Polska jest w Tobie”, którego celem jest zapoznanie młodzieży polonijnej z polskimi tradycjami i zwyczajami. – Bardzo Wam dziękujemy, że przyjechaliście. To dla nas bardzo ważne, że jest wspólnota Polaków rozsianych po całym świecie, którzy mają polskie korzenie – akcentował Prezydent Andrzej Duda, dodając, że dziś żyjemy i współtworzymy Polskę, która jest Polską marzeń.

– Bardzo nam zależy żebyśmy byli razem, żebyśmy mieli to niezwykłe poczucie wspólnoty – mówił Prezydent. – Wierzę w to głęboko, że pobyt w Polsce i mam nadzieję kiedyś następne, spowodują, że będziecie czuli, że ta ojczyzna jest także i tutaj – zaznaczył. 

Podczas pobytu w Polsce uczestnicy programu będą mieli możliwość poznania historii Polski, nauki języka polskiego, odwiedzenia ciekawych miejsc oraz spotkania z osobami ze świata polityki, kultury i biznesu. Do udziału w programie została zaproszona młodzież polskiego pochodzenia z USA, Brazylii, Argentyny, Kazachstanu, Rosji, Łotwy, Białorusi, Francji, Irlandii, Belgii i Włoch.

 

Projekt „Polska jest w Tobie” powstał we współpracy Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z Senatem RP, Ministerstwem Spraw Zagranicznych, Ministerstwem Edukacji Narodowej, Polskimi Liniami Lotniczymi LOT oraz Centrum Myśli Jana Pawła II.

Operatorami projektu są Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie” oraz Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”.

Źródło: prezydent.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze