Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent: Dziś jest, niestety, wielu takich, którzy próbują fałszować historię

AS 21:41 23 sierpnia 2019
Jakub Szymczuk @KPRP
– Dziś jest, niestety, wielu takich, którzy próbują fałszować historię. Zgłaszają sugestie, że tak naprawdę II wojna światowa rozpoczęła się w 1941 roku. Nie – wojna się rozpoczęła od hitlerowsko-sowieckiej napaści na Polskę we wrześniu 1939 roku na podstawie ustaleń paktu Ribbentrop-Mołotow – przypomniał Prezydent RP po obejrzeniu wystawy „Ściany totalitaryzmów. Polska 1939-1945” („Between the Walls. Poland under totalitarian regimes 1939–1945”) na warszawskim placu J. Piłsudskiego.

Ekspozycja Instytutu Pamięci Narodowej powstała w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Prezentowana jest w dwóch konfiguracjach przestrzennych: jedna ściana poświęcona jest okupacji niemieckiej, druga – okupacji sowieckiej. Na obu przedstawione są dramatyczne losy polskich rodzin walczących o wolność z najeźdźcami. 

 

Celem wystawy jest zwrócenie uwagi obcokrajowców na polskie doświadczenia II wojny światowej i przedstawienie polskiej perspektywy. Dlatego opisy fotografii i cytaty podano nie tylko w języku polskim, ale też angielskim, rosyjskim i niemieckim.

 

Ekspozycja (objęta przez Prezydenta RP honorowym patronatem) będzie prezentowana na pl. Piłsudskiego do końca września br. 

Źródło: prezydent.pl

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.166/1) - CAŁA PRAWDA O ANDRZEJU TRETYNIE - MODELOWYM REKTORZE III RP
Wczytuję komentarze...
Najnowsze