Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent dziękuje żołnierzom, którzy zabezpieczali ŚDM

dmc 19:29 11 sierpnia 2016
Andrzej Duda, prezydent RPFACEBOOK/ ANDRZEJ DUDA
Prezydent Andrzej Duda w liście skierowanym do ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza przekazał podziękowania dla żołnierzy zaangażowanych w przygotowanie i przebieg Światowych Dni Młodzieży.

"Składam na ręce Pana Ministra serdeczne gratulacje oraz podziękowania wszystkim żołnierzom Wojska Polskiego, których doświadczenie, zaangażowanie i umiejętności przyczyniły się do wielkiego sukcesu, jakim był udany przebieg Światowych Dni Młodzieży w Krakowie" – czytamy w prezydenckim liście, który opublikowano na stronie internetowej Ministerstwa Obrony Narodowej.

Wojsko wspomogło organizatorów ŚDM w zakresie zabezpieczenia medycznego i sanitarnego, infrastruktury, logistyki, transportu, łączności oraz bezpieczeństwa i porządku publicznego. Do realizacji tych zadań siły zbrojne wydzieliły ponad 5000 żołnierzy i około 800 jednostek sprzętu. Policję, Straż Graniczną i Biuro Ochrony Rządu wspierała dodatkowo Żandarmeria Wojskowa. Wojsko zabezpieczyło też transport papieża Franciszka i osób mu towarzyszących oraz najważniejszych osób w państwie przy pomocy 14 śmigłowców W-3 i Mi-8/Mi-17.

Źródło: telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


DZIENNIKARSKI POKER (STANKOWSKI) - JACEK OZDOBA (PIS) - SCHETYNA DOPROWADZIŁ JACHIRĘ DO SEJMU
Wczytuję komentarze...
Najnowsze