Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent Duda złożył kondolencje prezydentowi Turcji w związku z ofiarami trzęsienia ziemi

K.B. 20:54 26 stycznia 2020
Prezydent Andrzej Duda złożył kondolencje w depeszy skierowanej do prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana w związku z ofiarami trzęsienia ziemi. Zapewnił również o solidarności Polski z narodem tureckim.

"Z wielkim smutkiem przyjąłem wiadomość o trzęsieniu ziemi we wschodniej Turcji, w wyniku którego śmierć poniosło 35 osób, a ponad 1600 zostało rannych. W tym niezwykle trudnym czasie składam Panu Prezydentowi, w imieniu narodu polskiego oraz własnym, najszczersze wyrazy współczucia. Zapewnił również o modlitwie za wszystkich tych, którzy stracili życie, za rannych i bliskich ofiar. Wszystkim poszkodowanym życzę szybkiego powrotu do zdrowia" - czytamy w depeszy kondolencyjnej opublikowanej na stronie internetowej Kancelarii Prezydenta.

 

Prezydent przekazał również słowa uznania dla pracy służb ratunkowych. "Mam nadzieję, że ratownikom przeszukującym gruzy domów, uda się odnaleźć kolejne osoby ocalone z kataklizmu. Proszę przyjąć, Panie Prezydencie, najszczersze wyrazy współczucia oraz zapewnienia o naszej solidarności z narodem tureckim" - dodał.

 

Do trzęsienia ziemi w Turcji doszło w piątek w godzinach wieczornych. Epicentrum znajdowało się w pobliżu miasta Sivrice w prowincji Elazig, ok. 550 km na wschód od stolicy kraju Ankary. Po głównym trzęsieniu, które odczuwalne było w Syrii, Gruzji, Armenii i Libanie, nastąpiło aż ponad 270 wstrząsów wtórnych, spośród których 12 miało magnitudę 4.

 

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan odwiedził w sobotę dwie prowincje dotknięte katastrofą, zapewniając, że "natychmiast zostaną podjęte niezbędne środki (...), aby nikt nie został bez dachu nad głową". Do dyspozycji poszkodowanych w kataklizmie oddano miejscowe hale sportowe, szkoły i inne obiekty użyteczności publicznej.

 

Tureckie władze podały w niedzielę, że liczba ofiar śmiertelnych piątkowego trzęsienia ziemi wzrosła do co najmniej 38. Rannych jest ok. 1600 osób.

Źródło: Media

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.168/1) - KTO ZNALAZŁ SIĘ NA CELOWNIKU TĘCZOWYCH TERRORYSTÓW?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze