Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent Duda: Wszyscy zgodzili się, że konieczne jest wzmacnianie sił NATO w Europie Środkowo-Wschodniej

kg 22:37 1 kwietnia 2016
Twitter@prezydentpl
– Uczestnicy Szczytu Bezpieczeństwa Nuklearnego zgodzili się, że konieczne jest wzmacnianie sił NATO w Europie Środkowo-Wschodniej (...) Mamy deklarację ze strony Stanów Zjednoczonych, która będzie realizowana – powiedział w piątek na konferencji prasowej w Waszyngtonie prezydent Andrzej Duda.

Prezydent podkreślił, jak ważna jest obecna sił NATO w Europie Środkowo-Wschodniej. Jak dodał, stacjonowanie sił USA w Polsce pokazałoby jedność i siłę sojuszu. – Chcielibyśmy też wzmocnienia infrastrukturalnego, żeby ta infrastruktura mogła służyć do ćwiczeń wojsk Sojuszu i mogła być wykorzystywana do ćwiczeń przez polską armię – powiedział prezydent.

Jednocześnie Andrzej Duda zaznaczył, że kwestią wtórną jest, czy siły te będą w Polsce w sposób stały, czy wtórny. – Być może z punktu widzenia doskonalenia sił Sojuszu obecność rotacyjna będzie nawet korzystniejsza, bo więcej żołnierzy będzie działało wspólnie – ocenił.

Prezydent Duda w ramach spotkań bilateralnych spotkał się na marginesie Szczytu Bezpieczeństwa Nuklearnego z prezydentami Turcji Recepem Erdoğanem i Gruzji, Giorgi Margwelaszwilim. Głównymi tematami rozmów był zbliżający się szczyt NATO w Warszawie oraz pomoc dla uchodźców z Syrii. CZYTAJ WIĘCEJ

Źródło: tvn24.pl, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze