Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent Duda ws. referendum: Będą pytania o kierunki zmian, których chcą albo nie chcą Polacy

ds 19:33 16 maja 2017
Prezydent Andrzej DudaTelewizja Republika
– Obywatele, także w tych mniejszych miastach, mają prawo wypowiedzieć się, jakich chcą zmian ustrojowych – mówił Andrzej Duda podczas wizyty w Parczewie (Lubelskie) o nadchodzącym referendum konstytucyjnym.

Podczas uroczystości związanych ze świętem Konstytucji 3 Maja prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że chce, by w przyszłym roku w sprawie Konstytucji RP odbyło się referendum.

– Ostatnio kiedy występowałem pod Zamkiem Królewski w Warszawie, w królewskim mieście Warszawa, ja który pochodzę z królewskiego miasta Krakowa i tu w królewskim mieście Parczewie przypominam, że mówiłem o konstytucji. Powiedziałem, że chciałbym, aby Polacy wypowiedzieli się, co do tego, jakiej konstytucji chcą, jakich chcą kierunków w konstytucji, jeżeli chodzi o ustrój RP po prawie 30 latach od 1989 r. i prawie po 20 latach obowiązywania konstytucji – mówił dziś prezydent Andrzej Duda.

Przemawiając do mieszkańców Parczewa podkreślił, że ludzie z mniejszych miejscowości powinni mieć takie samo prawo wypowiedzenia się na temat zmian, jak każdy inny Polak.

– To jest wasze prawo i ja chcę, żebyście to prawo mogli zrealizować, także tutaj u siebie, na miejscu, właśnie w referendum, które nie będzie referendum konstytucyjnym, w takim znaczeniu jak stanowi obecna konstytucja, czyli nie będzie referendum zatwierdzającym już napisaną i przyjętą przez Zgromadzenie Narodowe konstytucję. Ale żeby to było referendum konsultacyjne, w którym będą pytania o kierunki zmian, których chcą albo nie chcą Polacy – mówił Andrzej Duda.

Źródło: wPolityce.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze