Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent Duda w USA: mam nadzieję, że Polska będzie aktywnym uczestnikiem badań nad szczepionką na koronawirusa

A.N. 17:49 24 czerwca 2020
KPRP/prezydent.pl
Duda był pytany na konferencji prasowej, do jakiej konkretnie współpracy naukowej w dziedzinie walki z koronawirusem będzie namawiał prezydenta USA Donalda Trumpa podczas spotkania w środę.

Mamy bardzo wysoko wykwalifikowanych naukowców, mamy świetnie przygotowanych biotechnologów, którzy święcą światowe triumfy, wielu naszych biotechnologów pracowało i kształciło się na uczelniach w Stanach Zjednoczonych" - podkreślił prezydent.

Przypomniał, że spotkał się z grupą polskich naukowców, którzy opracowali test na koronawirusa. "Wiedząc o tym, że mamy takie kadry, już dwa miesiące tremu zaproponowałem prezydentowi Donaldowi Trumpowi współpracę pomiędzy naszymi naukowcami zajmującymi się kwestiami biotechnologicznymi i medycznymi a amerykańskimi" - powiedział Duda.

Jak mówił, Trump wyraził wolę takiej współpracy i została ona potem pogłębiona przez obecność polskich lekarzy wojskowych w Chicago, którzy dzielili się doświadczeniem w walce z koronawirusem.

"Wiem, że obecność polskich lekarzy jest wysoko oceniana przez stronę amerykańską i jeżeli to wszystko zsumujemy, to mam nadzieję, że rzeczywiście będziemy aktywnym uczestnikiem tych badań, bo to w oczywisty sposób przybliża nas do tego, żeby ta szczepionka przeciwko koronawirusowi była jak najszybciej dostępna dla Polaków" - powiedział Duda.

Prezydent Duda wcześniej zwrócił uwagę, że będzie z Trumpem rozmawiał m.in. nt. współpracy w dziedzinie badań medycznych i badań nad szczepionką przeciwko koronawirusowi.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze