Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent Duda powitał Polonię podczas wiecu pod Białym Domem. ZOBACZ FILM

Małgorzata Schulz 5:48 13 czerwca 2019
Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką przebywa obecnie w Waszyngtonie, gdzie trwają spotkania w Białym Domu. Polonia Amerykańska oraz Amerykanie polskiego pochodzenia zorganizowali wczoraj wiec pod Białym Domem dla poparcia polskich starań ku wzmocnieniu wschodniej flanki NATO i trwałej obecności wojsk sojuszu.

Prezydent powiedział do Polonii.– Dziękuje, że tutaj jesteście, że przybyliście tak licznie. Dziękujemy za wsparcie.

Liderzy najważniejszych organizacji polonijnych w USA wygłosili przemówienia podczas wiecu.

Tadeusz Antionak z Filadelfii, przewodniczący Komitetu Smoleńskiego oraz Wice Koordynator Klubów Gazety Polskiej powiedział – Jest to przełomowy moment w historii naszego kraju. Wychodzimy kompletnie spod wpływów sowieckich i wchodzimy w strefę wpływów Atlantyckich. Błędy Jałty zostaną naprawione.

Frank Spula, prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej podkreślił, że "możemy być dumni z tego, że Polska jest obecnie jednym z liderów NATO".

Na wiec przybyli przedstawiciele Kongresu Polonii Amerykańskiej oraz Klubów Gazety Polskiej z Nowego Jorku, Chicago, New Jersey a także z odległego Los Angeles.

Dziś prezydent Andrzej Duda udaje się do Teksasu, gdzie przed nim szereg spotkań biznesowych oraz spotkania z Polonią w Huston.

 

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze