Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent Duda oraz premier Morawiecki liderami rankingu zaufania

AS 13:30 27 lutego 2020
/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
Prezydentowi Andrzejowi Dudzie ufa 60 proc. badanych (spadek o 4 pkt proc.), nie ufa - 29 proc. (wzrost o 6 pkt). Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu ufa 55 proc. respondentów (spadek o 4 pkt), a nie ufa - 31 proc. (wzrost o 7 pkt) - wynika z lutowego sondażu CBOS.

W lutym liderem rankingu zaufania do polityków pozostaje urzędujący prezydent Andrzej Duda. Ufa mu 60 proc. badanych (spadek o 4 pkt proc.), nieufność do głowy państwa deklaruje 29 proc. (wzrost o 6 pkt proc.). 9 proc. deklaruje obojętność wobec Andrzeja Dudy.

Druga pozycję w rankingu polityków o największym społecznym zaufaniu zajmuje premier Mateusz Morawiecki; ufa mu 55 proc. respondentów (spadek o 4 pkt proc.), nie ufa mu 31 proc. (wzrost o 7 pkt proc.), a 11 proc. nie ma wyrobionej opinii w tej kwestii. 1 proc. deklaruje nieznajomość Morawieckiego.

Ministrowi sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobrze ufa 44 proc. ankietowanych (spadek o 2 pkt proc.), nie ufa mu 37 proc. (wzrost o 2 pkt proc.), 12 proc. nie ma określonej opinii na ten temat; 3 proc. przyznało, że nie wie, kim jest Ziobro.

Prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu ufa 43 proc. badanych (spadek o 2 pkt proc.), nie ufa mu 43 proc. (wzrost o 3 pkt proc.), a 11 proc. wyraża obojętność wobec lidera Prawa i Sprawiedliwości.

Źródło: pap

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze