Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent Duda: obecnie w Polsce przebywa ok. 4,5 tys. amerykańskich żołnierzy. Cały czas dążymy do zwiększenia ich obecności

am 17:18 21 lutego 2019
fot. Jakub Szymczyk/KPRP
– Cały czas dążymy do zwiększenia obecności wojsk USA w Polsce – wskazał prezydent Andrzej Duda w czwartek. Wsparcie wobec polsko-amerykańskiej współpracy wyraził też prezydent Litwy Dalia Grybauskaite.

Podczas konferencji prasowej w Warszawie, prezydenci usłyszeli pytania dot. starań ws. zwiększenia obecności wojsk Stanów Zjednoczonych w regionie Europy Środkowej.

– Cały czas dążymy do tego, aby tą obecność zwiększyć – zapewnił Andrzej Duda. Przypomniał, że w tej sprawie prowadził rozmowy m.in. z prezydentem USA Donaldem Trumpem w Waszyngtonie oraz wiceprezydentem Mike'em Pence'm podczas zakończonej w ubiegłym tygodniu konferencji bliskowschodniej.

– Obecnie w Polsce przebywa ok. 4,5 tys. amerykańskich żołnierzy. Ich obecność to inwestycja zarówno w bezpieczeństwo Stanów Zjednoczonych, jak i Europy – przypomniał Duda.

– Wierzę w to, że w najbliższych miesiącach będziemy mogli usłyszeć decyzje jaką podejmą władze USA (...) Mam nadzieję, że będzie to oznaczało zwiększenie obecności amerykańskiej w naszej części Europy - podkreślił Andrzej Duda. Wyraził nadzieję, że zwiększeniu ulegnie zarówno liczba żołnierzy, jak i infrastruktury obronnej.

– Wspieramy dążenia Polski do posiadania na swoim terenie jak największego amerykańskiego kontyngentu – dodała prezydent Grybauskaite.

Źródło: Telewizja Republika, media

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.157/1) - HOMOTERROR W NATARCIU
Wczytuję komentarze...
Najnowsze